3411

Скільки заробив бюджет на платних камерах у СІЗО

Ідея запровадити платні камери у СІЗО неоднозначно сприйнялась суспільством та правниками, але на практиці виявилось, що вона може приносити непоганий прибуток. Отже, в яких СІЗО України можна купити перебування в камері покращеної комфортності та скільки заробив на цьому державний бюджет, – розповіли журналісти 24 каналу.

Ініціатор даного починання Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що саме завдяки платним камерам вдасться побороти корупцію: якщо раніше за кращу камеру платили неофіційно, то тепер це відбувається прозоро і гроші йдуть до бюджетного спецфонду, тому платні камери в СІЗО – не лише джерело доходів, потрібне на облаштування інфраструктури, зокрема й у безоплатних камерах, але й складова боротьби з корупцією. Між іншим, міністр відзвітував, що гроші отримані від “платних камер” вже витрачено на ремонт інших камер. Таким чином, не беручи кошти з бюджету чиновникам все ж вдалось покращити умови перебування в СІЗО не лише для тих, у кого гроші, а й для інших затриманих.

Тепер про вартість перебування в платних камерах: наприклад, у Лук’янівському СІЗО розцінки за принципом «чим довше, тим дешевше» — за добу доведеться викласти 2 тисячі гривень, за тиждень це вже буде 8 тисяч  і 12 тисяч гривень за місяць.

В Запоріжжі перебування в камері покращеного комфорту обійдеться: за добу – 570 гривень; за тиждень – 1 990 гривень;за місяць – 3 410 гривень.

У СІЗО, що у Вільнянському районі доба коштує дешевше – 540, гривень, тиждень – 1900 гривень, місяць – 3 260 гривень.

У місті-мільйоннику – Дніпрі за “задоволення” сидіти в камері покращеного комфорту доведеться викласти: за добу – 880 гривень; за тиждень – 2 200 гривень; за місяць – 3 060 гривень .

Загалом експеримент має тривати до 31 грудня 2021 року. За його результатами приймуть рішення – доцільно його продовжувати і закріплювати на законодавчому рівні чи ні.

Перелік установ виконання покарань, де можна “купити камеру”:

“Київський слідчий ізолятор”

“Львівська установа виконання покарань (№19)”

“Чернігівський слідчий ізолятор”

“Запорізький слідчий ізолятор”

“Вільнянська установа виконання покарань (№11)”

“Дніпровська установа виконання покарань (№4)”

“Харківський слідчий ізолятор”

“Полтавська установа виконання покарань (№23)”

“Сумський слідчий ізолятор”

“Старобільський слідчий ізолятор”

“Житомирська установа виконання покарань (№ 8)”

“Хмельницький слідчий ізолятор”

“Чернівецький слідчий ізолятор”

“Вінницька установа виконання покарань (№1)”

“Рівненський слідчий ізолятор”

“Луцький слідчий ізолятор”

“Чортківська установа виконання покарань (№ 26)”

“Закарпатська установа виконання покарань (№ 9)”

“Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)”

“Одеський слідчий ізолятор”

“Миколаївський слідчий ізолятор”

 І нарешті про прибутки: за словами начальника департаменту з питань виконання кримінальних покарань Мінюсту, майора внутрішньої служби Сергія Гречанюка, станом на 26 серпня  за користування платними камерами на рахунки спеціального фонду слідчих ізоляторів надійшло 561 703 гривні.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *