877

Черговий літературний часопис вийшов у Чернігові

Вийшов свіжий номер популярного журналу «Літературний Чернігів». У третьому числі часопису – як завжди, багато цікавого.

Надруковані вірші Людмили Ромен (із післямовою Ганни Арсенич-Баран), Ірини Кулаковської, Олексія Маслова, Станіслава Новицького та Василя Момотюка. Вміщено тут і гарну поетичну добірку Олексія Толстого (в перекладі Ігоря Роздобудька).

На обкладинці часопису – церква Казанської Божої Матері в Семенівці

Привертають увагу незвичайні оповідання Анатолія Роліка, Аліни Шевченко, кіноповість Валерія Конаша. Публікуються чудові твори літстудійців Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Дениса Коськіна та Карини Акопян.

У рубриці «Літературознавчі студії» – дослідження Михайла Василенка, Сергія Ткаченка і Тамари Демченко.

Олександр Забарний публікує статтю до 200-річчя Ніжинської вищої школи. До 70-ліття знаного письменника Анатолія Шкуліпи друкує матеріал Володимир Кузьменко. А до 245-річчя з дня народження всесвітньо відомого бджоляра Петра Прокоповича розповідає Павло Свищ. Ростислав Мусієнко проникливо пише про долю Івана Фесюна.

У рубриці «Рецензії» відомий німецький письменник Фолькер Маасен високо оцінює книжку віршів народного поета України Сергія Дзюби «Гріх любити неталановито!», яка цього року успішно побачила світ у Німеччині, в престижній серії «Золоте руно», і здобула кілька дуже почесних міжнародних нагород. Вірші колеги та друга напрочуд талановито переклав німецькою мовою відомий німецький поет, прозаїк, драматург і громадський діяч Генріх Дік.

«Інь і янь у поезії» – отак оригінально називається рецензія видатного киргизького письменника, генерального директора Міжнародної громадської Академії Поезії Киргизстану та головного редактора журналу «Література тюркського світу» Айдарбека Сарманбетова на чарівну книгу віршів Тетяни і Сергія Дзюби «Веселка на віях», яка нещодавно вийшла в Киргизстані і вже отримала значний резонанс, а автори-українці одразу ж стали киргизькими академіками.

Новий роман Леоніда Луцюка «В’язень темряви» аналізує Володимир Кузьменко. Про художньо-публіцистичний нарис «Де гуляв козак Пручай» Анатолія Шкуліпи розмірковує Олександр Забарний. А от збірку чарівних нарисів «Ніжин – кам’яна квітка українського бароко» Олександра Забарного рецензує Валерія Ярмак. Книжку Зігфріда Ленца «Оповідання» у перекладі українською Анатолія Роліка оцінює Станіслав Зінченко.

Михась Ткач розповідає про відкриття меморіальної дошки відомому українському поету, мистецтвознавцеві, професору Миколі Ткачу на будинку школи, в якій він навчався в 1949—1959 роках, у селі Сахнівка Менського району.

Наприкінці номера публікуються дотепні афоризми Василя Гелетка та гумореска Валерія Демченка.

Друзі, передплачуйте і читайте популярний, ошатний, цікавий журнал «Літературний Чернігів»!

Сергій Квітницький

Новий випуск журналу можна почитати в електронному форматі: «Літературний Чернігів», №3-2020 р.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *