878

Українські поети стають популярними в чарівній Індії

Народні поети України Тетяна та Сергій Дзюби нещодавно отримали нагороду в Індії, що стало для творчого подружжя з Чернігова приємним сюрпризом. Міжнародною літературною премією «Global Prestigious Award» нагороджуються за визначні досягнення письменники з усього світу.

Українців відзначили за їхній п’ятитомник «Вірші 80-ма мовами світу», який побачив світ у Канаді. Це видання налічує понад три тисячі сторінок та близько півтори тисячі кольорових світлин. Наразі книжки Тетяни та Сергія перекладені 80 мовами й надруковані в 50 державах.

В Індії їхні твори вже перекладені мовами: хінді, бенгальською, орія, ка́ннада та непальською. Втім, чернігівець Сергій Дзюба прекрасно переклав вірші відомих індійських поетів рідною українською та надрукували їх у провідних вітчизняних часописах, а також – в другому томі своїх перекладів із 60 мов дуже ошатного тритомника «Гріх любити неталановито!», який уже викликав значний резонанс в Україні та з кордоном (тритомник нараховує понад дві тисячі сторінок і біля 700 кольорових світлин).

Така подвижницька праця Тетяни та Сергія цього року вже отримала гучне визнання в Японії (Міжнародна літературна премія імені Мацуо Басьо), Шотландії (Міжнародна літературна премія імені Роберта Бернса), Німеччині (нагороди «Золотий диплом» і «Вінок слави») та Азербайджані («Смолоскип дружби»), а тепер українські поети стають популярними і в чарівній Індії.

Ганна Маджуга
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *