5177

Лауреати Міжнародної мистецької премії ім. Сергія Васильківського

За рішенням авторитетного міжнародного журі визначені лауреати цьогорічної почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського. 

Міжнародну мистецьку премію імені видатного українського художника Сергія Васильківського (1854—1917) заснували міжнародна громадська організація «Чумацький віз» із Волині та об’єднання українських літераторів «Криниця» із Придесення.

Премія заснована з метою гідного вшанування Сергія Васильківського, активної популяризації в Україні і за кордоном талановитих сучасних художників, наукових досліджень мистецтвознавців та публікацій письменників і журналістів, присвячених мистецтву.

Сергій Іванович Васильківський – український живописець, пейзажист, баталіст. Його дід-чумак, який походив із козацького роду, привив молодому Сергієві інтерес до української старовини, а мати – любов до народних пісень. Навчався в Академії мистецтв. За картини, в яких передав чарівність української природи, одержав золоту медаль і можливість вдосконалюватися за кордоном. Він жив у Франції, багато працював та виставляв свої твори в Паризькому салоні. Подорожував Англією, Іспанією, Італією, Німеччиною, Південною Африкою. Ці мандри зміцнили намір художника спрямувати свій талант на розвиток українського мистецтва.

Сергій Васильківський – автор таких відомих картин, як «Козача левада», «Козачий пікет», «Сторожа Запорозьких Вольностей», «Козача гора», «Козак в степу. Тривожні ознаки». Його називають «поетом українського малярства» за чарівну ліричність пейзажних та історичних творів. Він – автор відомого портрета Тараса Шевченка. Художник залишив після себе гідний набуток – близько трьох тисяч робіт.

Отже, за рішенням авторитетного міжнародного журі, лауреатами почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського – нині стали:

1. Заслужений художник України Юрій Пацан (Україна, село Чабани на Київщині) – за персональну ретроспективну виставку «Свята Україна»;

2 Більд-редактор науково-популярного журналу «Пам’ятки України: Історія та культура» Максим Рітус (Україна, Київ) – за проект «Українські Архітектурні Пам’ятки. Спадщина»;

3. Мистецтвознавець та письменниця, президент Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій Олена Ананьєва (Німеччина) – за визначну творчу діяльність;

4. Художник Василь Андрушко (Україна, Коломия) – за визначну творчу діяльність;

5. Художник Орест-Василь Кузів (Україна, Івано-Франківськ) – за серію живописних полотен «Різдво» з циклу «Наші свята» та за прославлення краси природи Прикарпаття;

6. Художник Роман Савчак (Україна, село Розлуч на Львівщині) – за живописання краси карпатської Бойківщини.

Щиро вітаємо лауреатів!

Генрі Ягодкін,

Заслужений художник України, голова міжнародного журі, м. Київ
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *