5175

Жан Беленюк: «Ніколи не втрачайте віри у свою мрію!»

Дванадцятого жовтня відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії», який подивились у прямому етері школярі та викладачі понад 15 000 шкіл з усіх регіонів України.

Його організаторами виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти та компанія «HRYOU» за сприяння Радниці – уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук.

Учасників привітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Ведуча заходу, журналістка та психологиня Олена Адамова запрошувала на сцену зіркових гостей, які ділились історіями свого успіху, якого вони досягли, працюючи в Україні.

Євген Клопотенко – шеф-кухар, телеведучий, один із 50-ти кращих кухарів світу: «Якщо батьки вам кажуть, що потрібен диплом, — це правда, але найголовніше – це знання. У сучасному світі можна отримувати знання навіть з телефону. Важливим є те, чого ви насправді хочете! Не бійтеся своїх бажань і робіть те, що подобається особисто вам!»

Жан Беленюк – олімпійський чемпіон Токіо-2021, Народний депутат України: «За три тижні до початку Олімпіади я травмувався, і хоча багато лікарів казали мені, що виступати я не зможу, віра тренера та команди в мене дала мені сили вибороти для України золоту медаль. Ніколи не втрачайте віри у свою мрію!»

Ігор Гарбарук – заступник Міністра освіти і науки України: «В Україні існує проблема – 80% випускників шкіл хочуть вступати до вищих навчальних закладів, не усвідомлюючи важливості професійно-технічної освіти. Адже сьогодні матеріально-технічна база закладів профтехосвіти інколи набагато краща, аніж у вищих. Робіть свій вибір усвідомлено!»

Уляна Пчолкіна – чемпіонка світу з пара-карате, телеведуча, громадська діячка: «Я вирішила вступати до театрального навчального закладу, але за 2 тижні до цього потрапила у ДТП, і вже 16 років я не можу ходити. Але я не здалася та обрала нові види діяльності.У пара-карате я стала першою чемпіонкою світу, розпочала роботу на телебаченні, веду активну громадську діяльність. Кожен з нас може мати декілька професій, шукати себе, постійно знаходити нові виклики для себе».

А секретами того, як визначити найкращу професію для себе, поділилась кар’єрна консультантка для підлітків, яка проводить консультації для дітей у різних країнах світу, Ганна Різніченко:

«По-перше, учню потрібно самостійно обирати, який стиль життя йому подобається, по-друге, треба визначитися, що конкретно він хоче робити, по-третє, з ким або чим хоче працювати: з людьми, тваринами, рослинами або предметами. Найголовніше, що я би порекомендувала школярам, – це робити маленький вибір щодня, привчаючи себе до відповідальності за власне життя».

Відтепер кожен українець має можливість визначити власні здібності та таланти і свідомо зробити вибір, ким працювати, завдяки Всеукраїнському проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

Директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков та виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав поділилися планами на найближчий період.

«Перш за все ми запропонували пройти профорієнтаційне консультування та тестування тим дітям, які найбільше цього потребують: сиротам, позбавленим батьківської опіки, із малозабезпечених та багатодітних сімей, які навчаються у 7-11 класах, —зазначив Євген Баженков. —Тепер ми пропонуємо всім учням українських шкіл та закладів професійно-технічної освіти долучитись до цього проєкту».

Марія Богуслав додала: «Наступним етапом стане залучення студентів вищих навчальних закладів. Фінальний же етап передбачає участь дорослих громадян України, які бажають з’ясувати, у якій сфері вони можуть стати найуспішнішими, адже в сучасному світі доросла людина змінює професію декілька разів упродовж життя.

Таким чином, за цей і наступні роки ми плануємо охопити понад 10 млн. осіб. Сподіваємось, що проєкт стане справжнім соціальним ліфтом для українців».

Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії» потрапив до Національної Книги Рекордів та отримав відповідний сертифікат.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *