1039

Еколог приїхав «розібратися» на автомобілі орендаря, на якого скаржилися селяни

Для перевірки фактів щодо розорення лугів та пасовищ навколо річок на місце виїхали чернігівські екологи автомашиною, що належала особі, на дії якої скаржилися селяни…

Ми вже розповідали про те, як жителі села Количівка біля Чернігова згуртувалися, аби не дати агрофірмі «Рем-АГРО» розорювати пасовища та луги навколо річок.

Вже провели і схід села, на якому обговорили проблеми, що виникли, а також порушили це питання на сесії Іванівської сільської ради (Количівка входить до Іванівської територіальної громади). Мали й зустрічі з представниками обласної влади…

Незважаючи ні на що, керівництво агропідприємства не йде на поступки — не відмовляється від своїх чорних намірів, а дії свої мотивує «цілком законним правом на оранку і засіванням площі кукурудзою та соняшником» (зі слів заступника керівника цього господарства Олександра Данилова на тих площах якраз і планують вирощувати саме ці культури).

Козиряє орендар тим, що окремі мешканці Количівки дали згоду на зміну цільового призначення паїв-пасовищ під ріллю. От тільки питання в тому — чи вся площа, яку для майбутньої ріллі завзято прийнялися розчищати від дерев, кущів, чагарників, підпадає «під дозвіл» власників паїв?

Це перевіряють правоохоронні органи. Вірніше, хотілося б вірити у те, що перевіряють, адже після того, як справа ця набула розголосу, на місце події приїжджали поліцейські з Чернігівського районного відділку і обіцяли ретельно розібратися. Між тим, поки хтось щось з’ясовує (чи з’ясовує?), деякі селяни-пайовики вже відмовляються від затії агрофірми і кажуть, що їм ніхто не говорив, що там буде оранка лугів та пасовищ. А ті, які й знали, говорять, що їм обіцяли за згоду змінити цільове призначення земельної ділянки якусь тисячу гривень в рік!

Та більшість думаючих і небайдужих людей села впевнені: цю низинну у кілька гектар площу орати в жодному випадку не можна, адже вона як живий організм, що акумулює в собі вологу для навколишніх річок і озер. Загублять пасовища і луги — загинуть малі річки і озера!

Ці проблеми порушила жителька Количівки Тетяна Шевченко під час чергового засідання оперативного штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівської області.

— Окрім того, що повисихають водойми, ми вимушені будемо дихати отруйним повітрям, бо агрофірма буде ж обробляти соняшник і кукурудзу отрутохімікатами, — наголосила Тетяна Шевченко. — Адже сам Данилов сказав про те, що на тому полі, яке вони взялися розчищати, будуть саме ці сільськогосподарські культури. До того ж, як бути тим людям, земельні ділянки яких межують з тими, які віддані агрофірмі? Як же ж так: поруч з конюшиною чи іншою трав’янистістю ростиме кукурудза чи соняшник, які оброблятимуться хімією, то отрута перекинеться й на інше збіжжя. 

Найбільше дісталося на засіданні оперативного штабу керівнику Державної екологічної інспекції в області Сергію Жуку. Воно й зрозуміло, адже хто як не головний еколог області та очолюване ним відомство, здавалося б, повинні найбільше дбати про захист навколишнього середовища. Але інформація, яку повідала Тетяна Шевченко, здивувала всіх.

Сергій Жук

Для перевірки та встановлення істини на територію, де недавно агропідприємство «РемАГРО» почало знищувати бульдозерами все живе для майбутньої оранки під засадження кукурудзи та соняшнику, прибув державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Анатолій Сподаренко.  Але привіз еколога з Чернігова на місце заступник фермерського господарства «Рем-АГРО» Олександр Данилов на автомобілі, який належить саме йому — панові, на дії якого скаржилися в екологічну службу жителі села Количівка!

Отакої!

Тетяна Шевченко. Поруч- заступник голови Седнівської громади Олексій Барановський

А тому логічним було запитання Тетяни Шевченко до Сергія Жука про те, чи є автомобілі в інспекції для виїзду на місце фахівців-екологів? Головний еколог області відповів, що є. Тоді виникає подвійна здивованість, бо як можна сподіватися на об’єктивну екологічну оцінку даної ситуації? Звичайно, що результати в даному разі будуть такі, як того захоче представник фермерського господарства.

Ще залишилося привезти в Количівку на своєму авто прокурора, поліцейського, а відтак і зустріти та відвезти їх. І тоді, без сумніву, справа вирішиться, зрозуміло, на чию користь.

Тож чи не через натхненність і впевненість у своїй правоті, екс-поліцейський Олександр Данилов написав днями заяву, в якій звинувачує жителів Количівки у тому, що вони не дають працювати сільськогосподарській техніці, тим самим блокуючи роботу всього фермерського господарства. Водночас у своїй заяві він вказує, що кожний з них заплатить через суд відповідні кошти, як компенсацію за нанесену підприємству шкоду. І визначив суму у 10 тисяч гривень для кожного. Такі гроші, на думку пана Данилова, повинен буде сплатити агрофірмі кожен житель села як неустойку.

У свою чергу 17 листопада в Іванівській сільській раді проведено нараду за участі депутата Чернігівської обласної ради Галини Логвиненко, члена Чернігівської організації роботодавців «Сіверщина» Павла Бистрова, голови територіальної громади Олени Швидкої з дотримання природоохоронного законодавства в контексті проблеми, яка виникла після активних дій фермерського господарства щодо розорюванням земельних площ навколо села Количівка.

Учасники наради наголосили на виконанні рішення сесії Іванівської сільської ради «Про встановлення заборон у прибережних захисних смугах та на заплавних землях Іванівської територіальної громади». Окремим питанням розглянуто необхідність проведення інвентаризації водних об'єктів Іванівської громади.

Днями до проблеми пообіцяли долучитися також і депутати Чернігівської обласної ради.

Подробиці — у відеосюжеті:

Попередні публікації з тієї теми: 

«Розорати такий луг – це злочин!» – вважають мешканці Количівки

Екологічні проблеми обговорили на Чернігівщині. Відео
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *