988

Чи допустять чернігівці дерибан Ялівщини?

На пленарне засідання Чернігівської міської ради, що відбудеться 25 листопада, винесено питання надання дозволу для Фонду комунального майна на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 3,5 га і будівлі Центру туристично-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю.

Чернігів — унікальне для України місто:  окрім Десни, тут розкинувся чудовий природний парк з цікавим ландшафтом та диковинними для нашої місцевості рослинами та птахами.

Перша писемна згадка про «Ялівщину» датується 1672 роком та пов’язується з ім’ям власника млина на річці Стрижень — Василя Яловицького.

Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т.Г.Шевченка: «Тут в 44-64-х роках існував Чернігівський обласний ботанічний сад. В повоєнні складні часи науковці змогли зібрати колекцію, яка нараховувала близько 500 видів форм різних рослин. Була трояндова, бузкова алея, цитрусові вирощувались. Це була праця багатьох садівників, вчених науковців».

У 2014 році засновано комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

Екологи кажуть, на території «Ялівщини» росте близько 100 видів рослин, водиться багато усілякого птаства. Тут особливе свіже повітря, а відтак насадження є своєрідними легенями нашого чудового міста.

І все це — в центрі Чернігова!

Розвиток парку неможливий без погодження меж парку. Проект землеустрою ніяк не затверджували й не затверджують у Чернігівській міській раді. Тепер стає зрозумілим — чому…

І ось зараз цей парк хочуть знищити. А розпочати цей ганебний акт мають намір з дерибану паркової земельної площі.

На пленарне засідання Чернігівської міської ради, що відбудеться 25 листопада, винесено питання надання дозволу для Фонду комунального майна на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 3,5 га і будівлі Центру туристично-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю по вулиці 77 Гвардійської дивізії, 7.

Мова йде про територію Ялівщини! Будівля центру дитячого туризму, що навмисно не отримувала належного фінансування, буде продана разом із прилеглою територією. І це дуже погана тенденція, коли міська рада під аргументом «оптимізації» бюджету знову планують заробляти за рахунок парків і зелених зон.

Наслідки такої «оптимізації» чернігівці вже відчули: на наших очах вирубують сотні молодих дерев на території колишнього лісорозсадника в Ялівщині, що опинився у приватній власності. Тож якщо ані поліція, ані прокуратура нічого не можуть (чи не хочуть?!) вдіяти, то чернігівцям варто б згуртуватись, аби не дати знищити цей унікальний для міста парк.

Деякі небайдужі чернігівці вже почали активно діяти, висловлюючи свій протест і готовність до активних дій проти свавілля можновладців.

Правозахисник, громадський розслідувач Олександр Гашпар зазначив:

— Напередодні чергової сесії на засіданні депутатської комісії Чернігівської міської ради з питань законності, регламенту та запобігання корупції намагався довести членам цієї комісії, що рішення про передачу 3,5 га землі, яка відповідно до проекту створення РЛП «Ялівщина» входить до меж даного регіонально-ландшафтного парку, в постійне користування Фонду комунального майна Чернігівської міської ради, аби останнє в подальшому могло продати будівлю дитячого центру туризму разом із сформованою земельною ділянкою, є незаконним і містить ознаки корупції.

На жаль, монобільшість у нас не тільки в раді, а й в депутатських комісіях теж, тож за пропозицію зняти це питання з розгляду сесії проголосувало лише три члени комісії (Марина Рейко, Катерина Демченко та Віталій Голець). Натомість чотири члени комісії від партії «Рідний дім» (Наталія Хольченкова, Регіна Гусак, Лариса Лесун та Сергій Кирієнко) проголосували за залишення цього пункту в проекті рішення міськради.

А отже, це означає, що депутатам «ударної» партії «Рідний дім» була дана команда її лідером протягнути це рішення через депутатські комісії без зауважень, оскільки існує 99,9% вірогідності, що саме міський голова через підставних осіб і хоче прибрати до своїх рук ці 3,5 гектара землі в межах об'єкту природно-заповідного фонду.

Якщо ж монобільшість і на сесії міської ради «протягне» це рішення і не схоче прислухатися до думки представників громади, які планують прийти на сесію, аби не допустити дерибану «Ялівщини», то тоді, як і обіцяв, це питання буде перенесено вже в судовий процес. Тим більше маємо позитивний досвід відстоювання в судах зелених зон міста від зазіхань забудовників. Відстояли «Кордівку», відстоїмо і «Ялівщину».

З цього приводу висловилися й інші чернігівці. Про це — у відеосюжеті:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *