4757

Чернігівська ОДА рішуче виступає за збереження Ялівщини. Відео

Ми повідомляли про те, що депутати Чернігівської міської ради відкрили двері до дерибану парку «Ялівщина», що розташований в Чернігові — вони прийняли рішення щодо надання фонду комунального майна дозволу на розроблення проекту землеустрою на земельну ділянку площею 3,5 га по вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 7 — для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови з подальшою передачею земельної ділянки в постійне користування.

Таке рішення депутатів — це перший крок до будівництва в Ялівщині чергового «царського села». Так вважають небайдужі чернігівці на відміну від тих, кого вони обирали до представницького міського органу.

Схоже, що в Чернігівській ОДА занепокоєні по-справжньому ситуацією навколо цього природничого об’єкта, який чернігівці називають легенями міста. Саме тому 29 листопада відбувся брифінг організований керівництвом облдержадміністрації за участі представників громадськості на тему «Майбутнє регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов наголосив на необхідності збереження цього парку як цілісного природничого об’єкта та розповів про найближчі організаційно-практичні плани щодо вирішення цієї проблеми.

Він зазначив, що 30 листопада депутати обласної ради на своїй черговій сесії розглядатимуть нову кандидатуру на посаду директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». На цю посаду запропонували Юлію Батуру, яка наприкінці жовтня стала переможницею конкурсу на заміщення вакантної посади директорки цього закладу.

— Ми покладаємо велику надію на нового керівника закладу і віримо, що обласна рада затвердить запропоновану нами кандидатуру, — наголосив Дмитро Іванов, — Потім зроблю все від мене залежне, щоб допомогти новому керівнику прискорити процедуру оформлення меж РЛП «Ялівщина» та не допустити втрати парком жодного гектара».

Директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Катерина Сахневич зробила стислий екскурс в історію створення цього парку в правовому контексті та висвітлила окремі аспекти, які призвели до сьогоднішньої ситуації. Вона розповіла про те, як обласна держадміністрація намагалася врегулювати в правовій площині всі нез’ясовані питання навколо парку «Ялівщина». Однак певні інституції міської ради навмисно затягували цей процес і не йшли на будь які компроміси-пропозиції, які ініціювала обласна держадміністрація.

Катерина Сахневич нагадала, що регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» площею 168,7 га створений у Чернігові ще у 2014 році. Аде до цього часу, як бачимо, не оформлено його межі, що й призвело до проблем.

— Ще кілька років тому на замовлення РЛП «Ялівщина» розроблено проект землеустрою для відведення земельної ділянки площею 168,7 га. Цей проект за процедурою мав бути погоджений всіма зацікавленими органами та службами, що вони й зробили, окрім Управління архітектури і містобудування міської ради, яке протягом останніх років кілька разів відмовляло у погодженні, кожен раз із різних причин, приміром, через розташування на території парку окремих об’єктів (гаражі, кафе), навіть після внесення змін до проекту, — розповіла очільниця «екологічного» Департаменту ОДА.

Тож тепер, після прийняття місцевими депутатами такого рішення не в інтересах громади, стає зрозумілим, чому затягували цей процес у міській раді, і чому так звані «обранці від народу» на останній сесії саме зараз увімкнули зелене світло для дерибану Ялівщини.

Цікаво, що тема «Ялівщини» об’єднала і громадськість, і місцеву владу, та тільки, на жаль, не тих, що представляють міську раду. Те, що керівництво ОДА дійсно прагне зберегти цей чудовий природничий куточок у місті — це факт.

— Вірю, що і депутати обласної ради так само вболівають за цей парк і затвердять запропоновану нами кандидатуру нового керівника РЛП «Яліщина», — підкреслив Дмитро Іванов.

Заступниця голови Громадської ради при ОДА Наталія Проскуріна, яка реально не на словах, а на ділі, кілька років підряд опікуються проблематикою Ялівщини, зазначила, що спільно з Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації вона постійно порушує це питання.

— Громадськість щоразу піднімає цю проблему та виносить на загал. Водночас міська рада ніколи не була з нами чесною до кінця. Втрачено багато часу. А межі все ж таки мають бути, бо без них парк не зможе нормально функціонувати, — акцентувала Наталія Проскуріна.

Правозахисник Олександр Гашпар стурбований останнім рішенням депутатів міської ради і збирається подати позов до суду, аби скасувати ганебне рішення депутатів, які на угоду комусь  нехтують інтересами своєї громади.

— Якщо не зупинити і не скасувати це рішення, то на цій площі незабаром може «вирости» котедж, чи якась інша забудова, — сказав під час брифінгу в Чернігівській обласній державній адміністрації Олександр Гашпар.

Подробиці — у відеосюжеті:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *