4090

Лісівники Шепетівщини замилували фото із дитинчам козулі

Під час обходу масивів лісівники Шепетівщини натрапили на дитинча козулі. Саме в цей період, з травня до червня, самиці народжують малят, зазвичай двох, інколи – одне. Малі козенята повністю безпорадні, і на перший погляд здається, що покинуті. Але це не так. 

Про особливості поведінки з такими тваринами розповіли в Подільському лісовому офісі.

Козенята народжуються покритими вовною та зрячими, з яскраво-рудим забарвленням із білими цятками, що дозволяє добре ховатися в траві. Одне із таких малюків і сфотографували лісівники. Втім, запевняють, воно під пильним наглядом матусі.

“Для козуль характерною рисою є те, що матері не залишають своїх дітей без нагляду на тривалий час. Вони повертаються, щоб нагодувати та піклуватися про них. Тому, якщо ви зустрінете дитинча козулі в лісі, не пробуйте його підіймати або чіпати. Їхня матір так само поруч, але боїться вийти”, – наголошують лісівники.

З перших хвилин після народження і зазвичай до серпня-жовтня дитинчата козуль харчуються материнським молоком. Увесь цей час маля перебуває під опікою матері.

“Найкраще, що можуть зробити люди для дитинчати козулі, – це залишити його в спокої, а мати знайде його сама”, – наголошують в офісі.

Додамо, що за минулий рік із забороною полювання під час воєнного стану на Хмельниччині побільшало дичини. Зокрема, в угіддях усіх користувачів області нарахували 5 618 козуль.

Також нагадаємо, нещодавно лісівники Хмельниччини зафільмували багатодітне сімейство диких кабанів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *