14871

Сало з присмаком вугілля

Днями інтернет-спільноту сколихнула новина про обшуки в офісі відомого нардепа від БПП Сергія Тригубенка. Детективи НАБУ підозрюють народного обранця у впровадженні тіньових схем купівлі вугілля. Та, як виявилося, «першою скрипкою» у вказаних оборудках виступав не Тригубенко, а скандально відомий бізнесмен Ігор Сало.

Обшуки, які викрили багато темних схем

Все почалося з того, що наприкінці листопада детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в офісі колишнього «наглядача» над вугільною галуззю, народного депутата від БПП, «протеже» скандального Ігоря Кононенка – Сергія Тригубенка. В його офісі працівники НАБУ шукали документацію, яка б «пролила світло» на закупівлю представниками нардепа вугілля з шахти «Краснолиманська» за зниженою ціною у 850 грн. за 1 т (при ринковій вартості у близько 1,5 тис. грн. за тонну).

Сергій Тригубенко ситуацію з обшуками коментувати не став. Проте, перевірки детективів НАБУ в офісному центрі «Парус» у Києві, де і розмістив своїх помічників Тригубенко, виявили ще одну цікаву деталь. Приміщення належать скандальному бізнесмену Ігореві Салу, який запам’ятався активною участю у торгівлі вугіллям між Україною і самопроголошеними «ЛДНР». І це – просто під час війни!

Сам Сало вже давно перебуває у полі зору НАБУ та СБУ. За нашими даними, справи на одіозного бізнесмена заведені за багатьма епізодами. Стосуються вони «тіньової» торгівлі вугіллям, яке, за завищеною ціною, закуповувалося на непідконтрольній Україні території і потім доправлялося до нашої держави через російські митні пункти. Як наслідок, за вітчизняний антрацит, який знаходиться на території самопроголошених республік, Україна платить величезні кошти. За які, у свою чергу, сепаратисти закуповують зброю, щоб потім стріляти по нашим солдатам.

Ігор Сало, як виявили представники антикорупційних відомств, є одним з головних організаторів таких схем та людиною, яка отримувала чималі прибутки завдяки постачанню вугілля з «ЛДНР».

salo

В результаті розслідування правоохоронцям також стало відомо, що помічники Ігоря Сала були своєрідним «тіньовим офісом» Сергія Тригубенка, дозволяючи і нардепу від БПП наживатися на торгівлі з сепаратистами. На це вказують документи, знайдені під час обшуків. Хоча ми не можемо розкрити повний зміст цих паперів, та вони підтверджують багатомільйонні оборудки з вугіллям за участю Росії та так званих «ЛДНР», а також вказують на зв’язки тіньового офісу Ігоря Сала зі спецслужбами Росії. Тому й не дивно, що «угоди» реалізовувались без жодних перешкод з боку РФ.


Сергій Тригубенко

Крім того, Сергій Тригубенко, будучи вихідцем з Харківщини, ніколи не приховував своїх симпатій до Російської Федерації. Тож нині має змогу напряму вести бізнес з Росією, збагачуючись за рахунок нашого ж вугілля.

В той же час Президент України Петро Порошенко, до фракції якого нині входить Тригубенко, у кожній промові б’є себе в груди, запевняючи, що ніяких перемов з сепаратистами не буде. А поруч поплічники Гаранта активно торгують з окупованими територіями.

Легким переляком відбутись не вдасться

Тіньові оборудки Ігоря Сала довго були у полі зору правоохоронних структур, та серйозно покарати бізнесмена досі не вдавалося. Проте, кожна історія має свій кінець, а злочин веде до закономірного покарання.

Нині, за інформацією нашого джерела у СБУ, проти Сала є достатньо доказів (включаючи й вищезгадані документи з офісів Тригубенка), аби вже до кінця року пред’явити йому обвинувачення та висунути підозру у вчиненні злочинів. І не тільки йому: піти від покарання не вдасться і всім особам, причетним до схем Ігоря Сала. В числі таких осіб і Сергій Тригубенко.

Звісно ж, ані одіозний бізнесмен, ані його так звані «бізнес-партнери» не сидітимуть, склавши руки і чекаючи, коли у двері постукають антикорупційники. Напевно, вже зараз ділки нищать компрометуючі документи та потихеньку поглядають у бік кордону, аби, в разі чого, швиденько покинути Україну. Та цього разу, як розповідають наші джерела, такий номер навряд чи пройде.

Ліки від «синдрому Онищенка»

Правоохоронці, пам’ятаючи свіжий приклад втечі закордон нардепа Онищенка та інші подібні інциденти, вирішили діяти на випередження. Тому подання на затримання названих у матеріалі осіб відразу йтимуть і до Інтерполу. А це значить, що людям, які наживалися на трагедії власної країни, торгуючи з терористами, дуже скоро доведеться відповідати за свої справи. І відповідальність така буде пропорційною діям, що їх вчинили не чисті на руку ділки.

Тож таким «бізнесменам», як Сало та його поплічник Тригубенко, вже час покаятись у скоєному. Наприклад, сходити до церкви, як любить це робити Ігор Сало. А краще одразу прийти до правоохоронців з повинною, адже цього разу сховатися від правосуддя за кордоном точно не вдасться.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *